Trakuose pristatyta Sauliaus Kurnicko knyga apie karaimus Šiaurės Lietuvoje

2024 m. kovo 23 d. Trakų viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta karaimų istorijos entuziasto, tyrėjo Sauliaus Kurnicko knyga „Karaimai visada buvo su mumis. Šiaurės Lietuvos karaimų istorija“. Ją išleido Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

Leidinį sudaro istorinė, aprašomoji dalis ir karaimų, kilusių iš Panevėžio regiono, pasakojimai apie save, savo šeimas ir draugus iš Šiaurės Lietuvos. Leidinys iliustruotas istorinėmis karaimų šeimų fotografijomis, darytomis daugiau nei prieš šimtmetį garsių Panevėžio fotografų. Senąsias istorines nuotraukas restauravo ir dabartinius karaimų bendruomenės narius fotografavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Stanislovas Bagdonavičius. Šios knygos išleidimą parėmė daugelis privačių asmenų, o taip pat Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio r. savivaldybės administracija, asociacija ‘Aukštaičių kultūros draugija’, UAB ‘Meta advisory Lithuania’, UAB ‘Vilniaus Narutis’. Veikė nuotraukų ekspozicija.

Pristatyme autorius Saulius Kurnickas pasakojo apie sumanymo istoriją ir jos įgyvendinimą, fotomenininkas Stanislovas Bagdonavičius pasakojo apie rastų senųjų nuotraukų istorijas ir jų paslaptis (pvz. apie retušuojamas moterų talijas…), iš Panevėžio kilę karaimai Rūta Pileckienė, Julius Novickas, Elidijus Rajeckas prisiminė savo šeimų istorijas, pasakojimus, nuotraukose užfiksuotus gražius ir svarbius įvykius. Renginį iliustravo ir Simonos Kaplanovskytės įdainuota daina Panevėžio poeto Š.Lopato tekstu.

Renginį moderavo Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė Karina Firkavičiūtė. Ji pabrėžė, kad šios knygos buvimas ir pristatymas Trakuose svarbus ne vien dėl bendrų vertybinių aspektų, bet dar ir todėl, kad tiek istoriniais laikais, tiek dabar abu – Trakų ir Panevėžio – regionai yra labai tampriai susiję. Istoriniai įvykiai ir šeimyniniai ryšiai juos daro labai ryškiais ir prasmingais.

Jolantos Zakarevičiūtės nuotr.

Įrašykite komentarą