Pradedamas projektas “Virtuali pažintis su Lietuvos karaimų šventovėmis – kenesomis”

Lietuvos karaimų kultūros bendrija pradeda įgyvendinti projektą, kurį iš dalies remia Lietuvos kultūros paveldo departamentas pagal Nekilnojamo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos programą. Pagrindinis projekto įgyvendinimo partneris – UAB Inverse.

Laimėtas finansavimas leis sukurti virtualų turą, skirtą kenesų Lietuvoje (karaimų maldos namų-šventovių) pažinimui. Tai bus ir kenesų durų atvėrimas besidominčiai auditorijai, nes paprastai abu pastatai naudojami tik Lietuvos karaimų bendruomenės poreikiams ir yra uždari visuomenei. Projektas siekia dvigubo tikslo – atkreipti daugiau dėmesio į Lietuvoje esantį, nors ir negausų, bet unikalų karaimų paveldą ir medžiagą parengti taip, kad ja būtų paprasta naudotis edukacijai bei populiarinimui. 

2022-ieji Lietuvos Seimo yra paskelbti Karaimų metais. Tad virtualus turas taps integralia šiai progai skirtos programos dalimi, bus naudojamas karaimų kultūros pristatymui virtualiai bei renginiuose. Medžiaga bus talpinama Lietuvos karaimų kultūros bendrijos internetinėje svetainėje (www.karaim.eu).Lietuvoje yra išlikusios dvi karaimų šventovės – kenesos, po vieną Trakuose ir Vilniuje. Abu šie pastatai – svarbus nekilnojamas karaimų bendruomenės Lietuvoje paveldas, o taip pat saugomi Lietuvos architektūros paminklai. 

Sigitos Nemeikaites nuotr.

Įrašykite komentarą