Lukiškių aikštėje atidaryta paroda „LIETUVOS KARAIMAI PRANCŪZŲ FOTOGRAFO AKIMIS”

Rugsėjo 12 d. Vilniaus Lukiškių aikštėje atidaryta fotografijų paroda „Lietuvos karaimai prancūzų fotografo akimis“. Jos autorius – Olivier Beytout, prancūzų fotografas humanistas, 1995-aisiais keliavęs po Lietuvą. Tuomet jis susitiko su karaimais Trakuose, Vilniuje ir juos fotografavo. Paroda veiks iki spalio 3 d.

Paroda „LIETUVOS KARAIMAI PRANCŪZŲ FOTOGRAFO AKIMIS“ skiriama Lietuvos karaimų metams 2022 paminėti. Nuotraukos fiksuoja karaimų veidus ir svarbius karaimų kultūros elementus – kulinarinį paveldą, tradicijas, architektūrą, aplinką. Kiekvieną kadrą galima būtų konkrečiai įvardinti, pavadinti, įrašyti žmonių vardus. Tačiau kviečiame pasidžiaugti Olivier Beytout menine stiprybe ir gebėjimu labai išraiškingai kalbėti vaizdais, be papildomų komentarų.

„Siekiu liudyti ne tiek konkrečią akimirką ar momentą, kiek trukmę. Tad prie mano nuotraukų sudėtinga įrašyti tikslią datą – jos yra tiek apie praeitį, tiek ir apie dabartį, dabartyje jos jungiasi su praeitimi“. Šiuos fotografo žodžius akivaizdžiai liudija ir paroda apie karaimus – 1995-ųjų vaizdai alsuoja dabartimi, net jei daugelio nufotografuotųjų jau nebėra…

Tai pirma fotografo Olivier Beytout darbų ekspozicija Lietuvoje. Jis yra žinomas kaip įvairių kultūrų, tautų, žmonių fotografas, išleidęs fotografijų albumus apie Maroką, Haitį, Kubą, Senegalą, Prancūziją. „Olivier Beytout – tai dosnus žvilgsnis į pasaulį, į tą, kurį sudaro būtybės ir mintys, ne daiktai ar turtai. Šis fotografas savo darbuose diskutuoja apie žmogų, rūšį, kuri mus vienija tam tikru momentu, nepriklausomai nuo vietos.“ (Valérie Duponchelle, 2017). Beytout sako, jog fotografijoje didžiausią malonumą jam teikia žmonių ir jų kultūrų atvėrimas. Jam ypač įdomūs veidai – per juos atsiveria visa žmonija.

Parodos rengėjas – Lietuvos karaimų kultūros bendrija. Parodos rėmėjai ir partneriai – Vilniaus ir Trakų r. savivaldybės. Daugiau apie fotografą – www.olivierbeytout.com

Pranešimas spaudai – https://tmde.lrv.lt/lt/naujienos/atidaroma-paroda-lietuvos-karaimai-prancuzu-fotografo-akimis

Įrašykite komentarą