KUJAŠČECH 2021

Lietuvos karaimų vaikų dienos stovykla „Kujaščech“ Trakuose vyksta jau kelerius metus. Nepaisant pandemijos, šiais metais taip pat pavyko ją vaikams surengti. Stovyklos tikslas – ne tik išsaugoti nykstančią karaimų kalbą,  bet ir suburti jauniausius ir vyresnius bendruomenės narius bendroms veikloms. Stovykloje vaikai mokėsi skaičiuoti karaimų kalba, įvardinti gyvūnus, šeimos narius, spalvų pavadinimus ir įvairias frazes. Taip pat vaikai išmoko labai populiarią karaimų skaičiuotę, kurią gerai žino įvairaus amžiaus karaimai („Bir ėki – taban ėski…”).

Dienos stovyklos vaikų amžius – nuo 5 iki 12 metų. Kasdien vaikai lankė karaimų kalbos ir šokio pamokas, taip pat mokėsi gaminti skiautinius, guminukus, keksiukų puošimo meno bei piešimo. Išvykų metu dalyviai aplankė žirgyną bei alpakų ūkį. Šiais metais karaimų kalbos pamokas vedė filologas Romuald Čaprockij, o šokio – pedagogė Diana Fedorovič. Edukacijas vaikams vedė ir aktyvios bendruomenės narės Margarita Rajeckienė bei Julija Lavrinovič.

Dėkojame už paramą šiam projektui Tautinių mažumų departamentui, Lietuvos karaimų kultūros bendrijai, Lietuvos karaimų religinei bendruomenei, privatiems rėmėjams, vaikų tėvams.

Įrašykite komentarą